www.Nedelia.lt

    Запрещено ли законом общение не на государственном языке на рабочем месте?

    • Нравится
    • 0


    1. Administracinė procedūra – pagal šį įstatymą viešojo administravimo subjekto atliekami privalomi veiksmai nagrinėjant asmens skundą ar pranešimą apie viešojo administravimo subjekto veiksmais, neveikimu ar administraciniais sprendimais galimai padarytą asmens, nurodyto skunde ar pranešime, teisių ir teisėtų interesų pažeidimą ir priimant dėl to administracinės procedūros sprendimą.


    2. Administracinės procedūros dalyviai: asmuo, padavęs skundą, arba asmuo, dėl kurio galimai pažeistų viešojo administravimo subjekto veiksmais, neveikimu ar administraciniais sprendimais teisių ir teisėtų interesų yra gautas pranešimas, ir viešojo administravimo subjektas, kuris dėl skundo ar gauto pranešimo pradėjo administracinę procedūrą.

    32 straipsnis. Administracinės procedūros kalba


    1. Administracinės procedūros kalba – valstybinė lietuvių kalba.


    2. Kai asmuo, dėl kurio yra pradėta administracinė procedūra, ar kiti suinteresuoti asmenys nemoka ar nesupranta lietuvių kalbos arba dėl sensorinio ar kalbos sutrikimo negali suprantamai reikšti savo minčių, administracinėje procedūroje turi dalyvauti vertėjas.


    3. Vertėją pakviečia administracinę procedūrą pradėjęs viešojo administravimo subjektas arba asmuo, dėl kurio pradėta administracinė procedūra, savo iniciatyva.

    4) Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas Dėl asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo

    1. Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklės (toliau vadinama – šios Taisyklės) reglamentuoja fizinių ir juridinių asmenų (toliau vadinama – asmenys) prašymų nagrinėjimą ir jų aptarnavimą viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose (toliau vadinama – institucijos).

    2. Šių Taisyklių nustatyta tvarka taip pat nagrinėjami asmenų kreipimaisi į institucijas, kai išdėstoma asmens nuostata tam tikru klausimu, pranešama apie institucijos veiklos pagerėjimą ar trūkumus ir pateikiami pasiūlymai, kaip juos ištaisyti, informuojama apie pareigūnų, valstybės tarnautojų ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis ir gaunančių darbo užmokestį iš valstybės ir savivaldybių biudžetų ir valstybės pinigų fondų (toliau vadinama – valstybės tarnautojas), piktnaudžiavimą ar neteisėtus veiksmus, nesusijusius su konkretaus asmens teisėtų interesų ir teisių pažeidimu, atkreipiamas dėmesys į tam tikrą padėtį, kitokie asmenų kreipimaisi į instituciją.

    3. Pagal šių Taisyklių IV skyriaus „Asmenų prašymų nagrinėjimas ir jų aptarnavimas taikant „vieno langelio“ principą“ nuostatas taip pat priimami asmenų skundai ir pranešimai dėl pažeistų jų teisių ar teisėtų interesų, išsiunčiami administracinės procedūros sprendimai.

    18. Kai asmuo nemoka valstybinės kalbos arba dėl sensorinio ar kalbos sutrikimo negali suprantamai reikšti minčių, jam kreipiantis žodžiu į instituciją turi dalyvauti asmuo, gebantis išversti prašymą į valstybinę kalbą (vertėjas). Vertėją pakviečia prašymą nagrinėjanti institucija arba asmuo, kuris kreipiasi į instituciją, savo iniciatyva.

    19. Asmenų prašymai turi būti:
    19.1. parašyti valstybine kalba; ši nuostata netaikoma prašymams, siunčiamiems paštu;
    19.2. parašyti įskaitomai;
    19.3. asmens pasirašyti, nurodytas jo vardas, pavardė, gyvenamoji vieta (jeigu kreipiasi fizinis asmuo) arba pavadinimas, kodas, buveinės adresas (jeigu kreipiasi juridinis asmuo) ir duomenys ryšiui palaikyti.

    22. Paštu gauto nevalstybine kalba parašyto prašymo visą tekstą į lietuvių kalbą išsiverčia institucija, kuriai pagal kompetenciją priklauso jį nagrinėti.
    Журналист Йоланта Довляшевич


    Другие новости по теме


    Комментарии
    1. Вы все правильно поняли. Такое заявление принимать не обязаны. Что чаще всего, к сожалению, и делают.

      Читатели довольно часто жалуются, что им приходится тратиться на почтовую пересылку, так как тот или иной чиновник отказался принять заявление на русском языке.

      Правда, иногда от пожилых читателей можно услышать, что, мол, сжалились в самоуправлении, или в сянюнии, приняли заявление. Но это скорее исключение, нежели правило.
      • Не нравится
      • 0
      • Нравится


    2. В соответствии с последним пунктом получается, что в письменном виде по почте заявления можно подавать на русском языке, и их будут обязаны принять и перевести? А если заявление в письменном виде, но его отправляешь не по почте, а напрямую передаешь конкретной организации, то тогда примут ли его, если оно написано на русском?

       

      • Не нравится
      • 0
      • Нравится


    Информация

    Комментировать статьи на сайте возможно только в течении 90 дней со дня публикации.



В Литве 2024/04/20
19 апреля

Фабрику литовской „Vičiūnų grupė“ в Советске приобрела российская УК "Группа

Литовская компания „Vičiūnų grupė“ по производству и торговле рыбой и другими продуктами питания, которой управляют мэр Каунаса Висвалдас Матийошайтис и его деловой партнер Людас

Подробнее
19 апреля

В Польше задержаны двое лиц, подозреваемых в нападении на Волкова в Вильнюсе

В Польше задержаны два человека, подозреваемые в нападении на российского оппозиционера Леонида Волкова в Вильнюсе, сообщил в пятницу президент Гитанас Науседа.

Подробнее
19 апреля

Orlen Lietuva возместила ущерб на сумму в 146 тыс. евро от нефти,

Литовский комплекс по импорту и переработке нефти Orlen Lietuva утверждает, что компенсировал...

19 апреля

Литовские специалисты провели сканирование территорий Бучи и Бородянки в

Литовское Агентство развития строительного сектора завершило фотосъемку с помощью дронов...

19 апреля

В загоревшемся на КПП "Медининкай" автомобиле перевозили

Автомобиль, загоревшийся в четверг вечером на литовском пограничном пункте "Мядининкай",...


Вопрос-ответ
15 апреля

Все с рисом

Рис в цукини, рисовые блины с фруктами, яблочное ризотто с копченым лососем, быстрый плов, рисовый...

01 апреля

Еда для сна

Салат с киви и цукини, миндальный суп из курицы, форель под соусом из цитрусовых, рулеты из...

25 марта

Готовим с кофе

Весенний салат с кофейной заправкой, кофейные ребрышки, кофейные блины, домашний десерт,...

Интересные новости
"Экспресс-неделя" №16 (2024)
Поиск по сайту
Фото новости
Новые статьи
19 апреля Фабрику литовской „Vičiūnų grupė“ в Советске приобрела российская УК "Группа Океан"

19 апреля В Польше задержаны двое лиц, подозреваемых в нападении на Волкова в Вильнюсе

19 апреля Orlen Lietuva возместила ущерб на сумму в 146 тыс. евро от нефти, разлившейся в море

Мы в Facebook
Последние публикации

Анекдоты
  1. - Снова наш чудесный сыночек вытащил деньги из моего бумажника, - сердито заметил отец.
    - Почему ты думаешь, что это он? - вступилась жена. - Может, это я взяла?
    - Это исключено: там еще кое-что осталось.
  2. - У вас есть однотонные пальто?
    - К сожалению, закончились. Может, вы хотите примерить двухкилограммовые?
  3. Российская особенность - украсть на строительстве дорог, купить на них дорогую машину и разбить ее о плохие дороги.
  4. - Я люблю понедельник! Потому что за ним приходит вторник, а там и пятница недалеко.
  5. Один мужик - другому:
    - Представь, я наблюдал свою жену на кухне в течение нескольких лет, видя, как она слоняется от стола к холодильнику, от холодильника к плите, от плиты к столу, держа в руке не более одного предмета. И тогда я подумал - а что, если ей носить в руках сразу несколько вещей? Это сэкономит уйму времени на приготовление завтрака. Ну, взял и сказал ей об этом...
    - И что - помогло?
    - Еще бы! Раньше она готовила завтрак за 20 минут - а теперь я делаю его за 10!

Гороскоп на неделю
Популярные новости
Для пользователя